Pořiďte si solární panely a vyrábějte elektřinu, je to jednoduché! Jak probíhá realizace Fotovoltaické elektrárny? 

10.03.2023

Fotovoltaická elektrárna na Váš dům s akumulací do baterie. Začněte dobíjet baterie a zbavte se vysokých účtů za elektřinu. Zvolte si vysokokapacitní řešení v kombinaci s nabíječkou na elektromobil a staňte se ještě nezávislejšími.

Ceny za elektřinu v posledních letech významně vzrostly, což donutilo většinu domácností začít přemýšlet o způsobech, jak si náklady snížit. Realizace solární elektrárny na střechu domu není v dnešní době žádný velký problém. Proces sice obnáší poměrně složité papírování, pokud se ale obrátíte na opravdové profesionály v oboru, českou společnost VOLTIN, ti za Vás vše vyřídí a to navíc ve velmi krátké době.

Při prvním setkání sdělíte své požadavky, projektant na základě obhlídky místa navrhne nejvhodnější možné řešení. Cílem je využít maximální potenciál střechy domu a sestavit řešení pro pokrytí stávající i plánované spotřeby. Pokud v budoucnu plánujete třeba vyhřívaný bazén, kapacita elektrárny na to bude připravena. Řešení je vždy individuální pro každý realizovaný projekt. Je tedy vhodné, abyste si předem rozmysleli, co ve výhledu několika let plánujete za rozšíření, aby Vám VOLTIN připravil odpovídající kapacitu.

Řešení vždy na míru

Kapacita nové solární elektrárny se připravuje na základě analýzy spotřeby vaší domácnosti, spolu s výhledem budoucích potřeb. Proto s Vámi expert ze společnosti VOLTIN nejprve probere několik otázek, na základě kterých sestaví ideální řešení na míru, včetně úpravy rozvodné skříně a získání dotace od státu.

Projektant provádí analýzu spotřeby energie i s ohledem na vaše budoucí plány. Bude brát ohled i na případy, kdy plánujete např. výstavbu bazénu nebo změnu systému ohřevu vody. Společně projdete, jak probíhá celý proces výstavby elektrárny, od podpisu smlouvy, až po připojení k distribuční síti. Nebudou na Vás tedy čekat žádná nepříjemná překvapení. A navíc vše podstatné za Vás vyřeší právě VOLTIN.

Zákaznické řešení je Vám detailně představeno, proberete všechny případné dotazy a po odsouhlasení a podpisu smlouvy VOLTIN za Vás vyřídí všechna potřebná povolení a podepíše se smlouva s Vaším dodavatelem energie. A může se instalovat. Od podpisu smlouvy to zabere přibližně tři měsíce, což je velmi přívětivý termín, především, když jej porovnáte s podobnými společnostmi, které se výstavbě solárních elektráren také věnují. Termín je takto krátký mimo jiné proto, že ve Voltinu se Vám věnují odborníci z oboru s mnohaletými zkušenostmi.

Jak probíhá realizace - profesionální instalace

VOLTIN striktně dbá na certifikaci instalačních techniků. Bezpečnost instalace zajišťuje precizní výběr jednotlivých komponent a jistících prvků.

Realizace na klíč včetně připojení k distribuční síti

Obrovské usnadnění Vám VOLTIN přinese tím, že vyřídí žádost o připojení k distribuční síti, revizi elektrárny a takzvané první paralelní připojení. To vše jsou poměrně komplikované záležitosti, ale naštěstí se o ně prakticky nemusíte vůbec starat, odborníci ze společnosti VOLTIN si s nimi hravě poradí.

Samozřejmostí při instalaci je dodržení veškerých platných norem, pečlivě provedená instalace i s ohledem na Váš dům. Instalace prochází revizí, která je nezbytná pro spuštění elektrárny do provozu a o kterou se také kompletně postará VOLTIN. Přebytky vyrobené energie prodáváte do distribuční sítě na základě smlouvy s Vaším dodavatelem elektrické energie. Takže když odjedete v létě na dovolenou a dům spotřebovává minimální množství vyrobené energie, tak Vám solární elektrárna sama vydělává peníze. A díky tomu, že budete mít v mobilu přehlednou aplikaci napojenou na elektrárnu, vše si můžete kontrolovat odkudkoli na světě.

Servis a dohled solární elektrárny

Instalací elektrárny to pro VOLTIN ovšem nekončí. Jejich specialisté Vám jsou i nadále k dispozici. Na základě Vašich požadavků můžou dohlížet na bezproblémový provoz elektrárny a zajistí pravidelné kontroly a údržbu. Nemusíte se tedy obávat, že byste na to byli sami.

VOLTIN vám bude nápomocen s nastavením a optimalizací. Poradí, jak systém využívat co nejefektivněji. V prvním roce po předání obdržíte zdarma péči o celý systém elektrárny a roční prohlídku zdarma. V rámci které mimo jiné technik prohlédne všechny spoje dronem s termokamerou. Po prvním roce si můžete sjednat další pravidelné servisní prohlídky a dohled vaší fotovoltaické elektrárny, to je ale již za příplatek, ovšem není nijak veliký.

Jaké poskytuje VOLTIN záruky a garance:

  • 25 let na lineární (rovnoměrný) výkon panelu.
  • 15 let záruka na mechanické části.
  • 5 let záruka na střídač.
  • 10 let záruka na baterie.
  • 2 roky záruka na konstrukci, práci a ostatní komponenty

Samozřejmostí je, že VOLTIN drží veškerý použitý materiál skladem a v případě poruchy jej dokáží vyměnit.

Dotace na solární elektrárnu

Velkou výhodou je, že výši státní dotace znáte již při podpisu smlouvy, rovněž i nejzazší termín vyplacení. Je také velmi důležité vědět, že na dotaci máte nárok! Na pořízení fotovoltaického systému jsou přidělovány dotace až 205 tisíc Kč, maximálně však dotace může dosáhnout 50 % z ceny instalované elektrárny. V některých případech se ale ještě zvyšuje o dílčí bonusy. Dotace je státem vyplacena po kompletní realizaci díla, od předání to v současné době trvá zhruba tři měsíce.

Dotaci za Vás vyřídí VOLTIN

Veškeré papírování nutné pro dotaci za Vás vyřídí VOLTIN. Sami byste se v tom asi ztratili, ale především Voltin zná procesy, aby se vyplacení zbytečně neprotahovalo. Jediné, co musíte udělat, je z pohodlí domova si zřídit účet na portálu SFŽP, k čemuž je nezbytná identita občana. Ale s tím Vám také poradí, takže se toho nebojte, zabere to jenom chvíli.

Získejte navíc doplňkové dotace, nebo si zvyšte dotaci o 10 %

Pokud si spolu s elektrárnou zřídíte i nabíječku na elektromobily, můžete svůj dotační nárok zvýšit až o 70 tisíc Kč. Je to zajímavé i proto, že Váš solární systém bude umět dobíjet z přebytků vyrobené energie Váš automobil, takže nebudete muset tak často čekat ve frontách u veřejných nabíječek a z domova budete odjíždět s plně nabitou baterií ve vozidle. Dotační bonus můžete získat také při kombinaci Solární elektrárny a tepelného čerpadla, které Vám může výrazně snížit náklady za vytápění rodinného domu.

Dotační bonus si můžete zvýšit o 10 %, pro realizace v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji.

Ekonomická výhodnost se s dotací výrazně zvyšuje

Dotace NZÚ (Státní program Nová zelená úsporám) výrazně urychluje návratnost investice do výstavby Fotovoltaické elektrárny. Ekonomická výhodnost je bez dotace hůře dosažitelná, ale díky dotaci se návratnost investice zkracuje až o 7 let. A to už je hodně zajímavé.

Pokud stále váháte, zde jsou některé časté dotazy

Vyplatí se mi stavět fotovoltaickou elektrárnu?

Ano. Návratnost investice je při aktuální cenách energií přibližně 7 let a dále se zkracuje, takže investice se jednoznačně vyplatí.

Mám nárok na dotaci?

Ano, jedná se o nárokovou složku při splnění všech požadovaných podmínek dotace. Všechnu administrativu pro dotaci vyřizuje VOLTIN a její výši znáte při podpisu smlouvy.

Jakým způsobem mohu prodávat přebytky energie?

Jednoduše. Na základě smlouvy s Vaším dodavatelem elektrické energie, kterou Vám rovněž zajistí VOLTIN.

Jak velkou baterii budu potřebovat pro svůj dům?

Optimální výkon navrhne VOLTIN. Velikost baterie by měla být v rozmezí jeden až dvojnásobku instalovaného výkonu.

Kdy mi stát dotaci vyplatí?

Dotace je vyplacena po doložení a odsouhlasení všech potřebných dokladů po realizaci díla.

Nejnovější článek o Fotovoltaických elektrárnách


Sjednejte si konzultaci s expertem VOLTIN

Proberte Vaše možnosti a nechte si sestavit nezávaznou nabídku na míru

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. 


Zdroj: Robert Kolman, VOLTIN.cz

Klíčové pojmy: VOLTIN, Jak snížit rozpočet v rodinném domě, Solární elektrárna, Fotovoltaická elektrárna, FVE, Jak probíhá realizace solární elektrárny, Nová zelená úsporám, Sestaví ideální řešení na míru, Realizace na klíč včetně připojení k distribuční síti, Dotace na solární elektrárnu, Přebytky vyrobené energie prodáváte, Získejte navíc doplňkové dotace, Servis a dohled solární elektrárny

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky